Chłopcy z Ferajny?
No, nie sami chłopcy, ale i dziewczyny, oczywiście...

Problemem dla nas jest rosnący w oczach transfer. Umieszczenie obfitych, z lepszymi zdjęciami materiałów podkręca transfer w tempie geometrycznym. Nie chcielibyśmy stać się ofiarami własnego sukcesu.
Do tego borykamy się z kolejnym problemem. Każdy chce czytać, nikt nie chce pisać. Każdy chce tylko brać, i jeszcze ma wymagania. Serwis jest tworzony dzięki pracy społecznej, darmowej... irytuje więc powszechnie spotykana postawa roszczeniowa.

Postanowiliśmy spróbować rozwiązać obydwa problemy. Aspiranci i Ferajna to tego efekt.
Założyliśmy bardzo proste powiązanie: Chcesz korzystać w pełni z serwisu? Daj coś od siebie, pomóż nam.

Ferajna to ci, którzy współtworzą aktywnie nasz Portal. Aspiranci to ci, którzy nasz Portal wspierają... i być może wkrótce dołączą do Ferajny.

Aspiranci i Ferajna jest to grupa użytkowników która ma kilka przywilejów:
- ma dostęp do wszystkich opublikowanych materiałów,
- nowe materiały w pierwszej kolejności są dostępne dla tej grupy,
- materiały nie mają ograniczanej objętości,
- mają dostęp do zaawansowanego wyszukiwania na portalu i dodatkowych funkcjonalności na forum.

A jak dołączyć do tej grupy? Sposobów jest kilka:
- napisać i dostarczyć artykuł/opis/materiały,
- wykazać się aktywnością (komentarze, oceny, itp),
- wykazać się zaangażowaniem w sprawy organizacyjne,
- udzielić nam wsparcia materiałowego - udział w zrzutach, użyczenie sprzętu do testów czy zdjęc, itp.
Ciężkie warunki? Cóż... jak pokazuje praktyka jest to dużo prostsze niż się wydaje. Jak byśmy aktywnie nie czyścili bazy użytkowników, aż 10% to grupa "uprzywilejowana". Z drugiej strony, pokazuje to, że 90% raczej nie włącza się aktywnie w tworzenie portalu. Chcemy więc do aktywności zachęcić, i jakoś ją wynagrodzić. Na naszym portalu Ferajna i Aspiranci będą więc faworyzowani, nie podlega to jakiejkolwiek dyskusji.

Masz jakiś pomysł? Pytania? Chcesz się przyłączyć?
Napisz do redakcji.


chłopcy z ferajny

Witam

To mój pierwszy wpis i od razu podpadnę :)

Jedną  z możliwości zostania chłopakiem z ferajny jest: "wykazać się aktywnością (komentarze, oceny, itp)". A jak mam pisać komentarze skoro czytając czyjś blog i mając do jego treści swoje uwagi, opcję dodawania odpowiedzi mam nieaktywną?

Chyba, że chodzi o komentowanie na forum. Ale to trochę jak pójść do dobrej restauracji, siąść przy stoliku, zamówić jedzonko, po czym zamówione danie zjeść w samochodzie :)) Przy użyciu jednorazowego widelca w dodatku.

Pozdrawiam

Adam


Przepraszam

ale czy gdziekolwiek masz coś napisane że mają to być wpisy i komentarze na blogach zamieszczonych w ferajnie? Masz coś do zaprezentowania ależ proszę bardzo czy tak trudno napisać do redakcji portalu z prośbą o zamieszczenie testu swojej wiatrówki czy innego sprzętu? Możesz skomentowac sprzęt zamieszczony w encyklopedii lub opisać coś ciekawego związanego ze strzelectwem. Wykaż się inicjatywą nie tylko na forum. Ferajna dostaje jako pierwsza pewne materiały a na blogach można pisać nie tylko o strzelectwie jak widać :D Zgodnie z tym co napisałeś to możesz spokojnie poczekać aż kelner bez zamówienia przyniesie Ci jedzonko :D Jak chcesz mieć większe uprawnienia musisz stać się członkiem tej społeczności i razem z nami ją tworzyć na pewno masz coś ciekawego do powiedzenia więc zrób to zapraszamy, podobnie jak innych, nam też się będzie chciało bardziej starać jeśli będzimy widzieli chętnych do współpracy.


Ha! No i jest w tym dużo racji.

Z ciekawością i przyjemnością przeczytałem tekst Adama. Szczerze przyznam, że miałem takie same uczucia jak i on... Zarejestrowałem się na Airguns, bo mi się spodobała atmosfera jaka tutaj panuje i podejście do sprawy. Fakt, troche mnie zadziwił brak możliwości komentowania na ferajna.airguns.pl. Niemniej śledząc pewne wątki na forum oraz inne wypowiedzi na (nie strzelać....) iweb.broń.pl rozumiem dlaczego (tak przynajmniej mi się wydaje, choć nie znam wszystkich faktów i nie do końca rozumiem niektóre zależności). Przyznam, że Ferajna napawa mnie głęboką zazdrością... Cóż, zatem zgodnie z zaleceniami będę się starał.

Pozdrawiam.

MichałNie jest wyznacznikiem zdrowia dobre przystosowanie do głęboko chorego społeczeństwa... (Jiddu Krishnamurti)


Nie jest wyznacznikiem zdrowia dobre przystosowanie do g³êboko chorego spo³eczeñstwa... (Jiddu Krishnamurti)

Wiecie co, to mi przypomina

Wiecie co, to mi przypomina troche bzdurne zagrywki pewnego forum !!!! Pluję na innych, zeby być cacy. Nie bronię NIKOGO i nie ganię NIKOGO, ale takie wjeżdzanie na Kogokolwiek w celu uzyskania poklasku to dla mnie osobiście jest ... FUJ !!!


portret użytkownika Miki

Zapewniam, że plucie na kogokolwiek

nie skutkuje osiągnięciem sympatii u kogokolwiek z twórców i współpracowników tego serwisu.Nie myl oceny faktów z opluwaniem - to nie to samo...
miliony much nie mogą się mylić...


Serwis, tuning wiatrówek CO2

portret użytkownika mmajstruk

Ale o co chodzi?

Bo jakoś nie bardzo widzę żeby ktoś w tym temacie kogoś opluwał.

Chyba że mówisz o czymś innym... albo ogólnie... to w takim wypadku zapraszam na forum - tam jest miejsce na dyskusje. Tu jest miejsce na komentowanie.Miłek MajstrukOjciec Założyciel


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

portret użytkownika mmajstruk

Nie rozumiem...

Ależ komentarze nie muszą (nawet być nie mogą) na ferajna.airguns.pl.

Chodzi o Airguns.pl. Masz wiatrówki w Encyklopedii, masz artykuły, możesz podrzucić jakiś test/opis/reportaż/felieton, możesz w Encyklopedii rozszerzyć opis wiatrówki, na forum możesz się wykazać aktywnością... możliwości masz od diabła.Porównanie z restauracją jest chybione, choć dziękuję za porównanie do "dobrej"... ;)

W restauracji wymagasz, bo dysponujesz "oficjalnym środkiem płatniczym". Tutaj wymagać nie możesz, bo środkiem płatniczym jest coś innego od "biletów Narodowego Banku Polskiego".Zresztą, tłumaczone było to wielokrotne. Dajesz - to masz. Nie dajesz - nie masz. Prościej się nie da.Miłek MajstrukOjciec Założyciel


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

Odszczekuję...

Odszczekuję to co napisałem w pierwszym komentarzu, nie odszczekuję się  moim adwersarzom. Ich spodnie pozostają niezagrożone :)

Na początek dwa słowa wyjaśnienia. Zarejestrowałem się w airguns.pl przede wszystkim dla Biesa. Spodobało mi się to co tu zobaczyłem i zostałem. I, jeśli mnie nie wywalicie, tak już zostanie. Na początek skupiłem się na blogach, bo zainteresowała mnie ich tematyka, treść niektórych zachwyciła, a żaden nie pozostawił obojętnym. Czytając aż się prosiło, żeby wyrazić słowa uznania,  skomentować czy dodać coś od siebie. Faktycznie  mogłem pisać do redakcji, ale  czytany tekst  wywołuje  chęć (czasami wręcz potrzebę) natychmiastowego dodania  swojej uwagi. Wraz z upływem czasu od momentu przeczytania chęć skomentowania słabnie (przynajmniej u mnie)

Wczoraj siadłem do komputera, otworzyłem airguns i jako pierwsza zaatakowała mnie informacja o targach w Zabrzu. Nie mogłem jej przeczytać, nie mogłem skomentować, za to mogłem skomentować tekst jak zostać chłopakiem z ferajny. Czytając bez zrozumienia i w dodatku wybiórczo to co mi pasuje "wysmażyłem" taki a nie inny komentarz.

Uffff. I to by było na tyle.

Acha - jeszcze jedno - jako jedyny w Polsce wiatrówkowicz bez wiatrówki :))) nie mogę zamieścić testu mojego sprzętu.


portret użytkownika mmajstruk

No i popatrz jakie proste!

Ładnie piszesz. Odważnie, niezależnie i z głową. Widać że chcesz.

Trochę na wyrost, ale co tam! Zostajesz niniejszym przykładnie ukarany. Wciągnąłem cię w skład Ferajny.Miłek MajstrukOjciec Założyciel


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

portret użytkownika Miki

Jak najbardziej możesz czyjegoś bloga skomentować na forum

W dziale Hajd Park :) Dopóki nie jesteś członkiem ferajny niestety możesz jedynie przez szybkę podglądać, jak żyją uprzywilejowani.Ferajna jest tylko jednym z działów portalu Airguns.pl, przydziałem do niej premiowani są aktywni użytkownicy pozostałych.Taki podział wynika z zaszłości historycznych, związanych z niezbyt sympatycznym podejściem części środowiska, polegającym na oczekiwaniu na mannę z nieba i nieustannej krytyce, i samej manny, i jej dostarczycieli.W związku z tym postanowiliśmy zrobić serwis dla tych, którym się chce, zaś malkontentom serdecznie dziękujemy za współpracę.Nie oznacza to zamordyzmu, czy zakazu konstruktywnej krytyki, ale krytykować pozwalamy kolegom, pracującym razem z nami ramię w ramię. Jak ktoś nie pomaga, krytykować nas może w innych miejscach sieci. Internet jest nieograniczony.A my mamy ochotę wypoczywać aktywnie, dobrze się bawić w towarzystwie nam podobnych niespokojnych duchów. Pozytywnie zakręconych.
miliony much nie mogą się mylić...


Serwis, tuning wiatrówek CO2

portret użytkownika devil75

drulov

witam wszystkich w nawiązaniu do artykułu napisałem krotki opis o drulov du-10 condor sesja tez była przesłałem to wszystko do redakcji ale na linuchu nie nie można otworzyć formatu docx wiec przesłałem @ do p.miki ale chyba szanowny pan tak się obraził za przejściówkę do tankowania [za która zresztą skroił mnie na jedyne 100 zł a potem dowiedziałem się ze struga takie bajery na poczekaniu za 4-paka i nie potrzebuje do tego żadnego fachowca] ale do brzegu nie mam aspiracji na aspiranta bo źle mi się to kojarzy ale przynajmniej jak ktoś coś napisze i poświeci temu troszkę czasu wypadało by to może pokazać chyba ze opis do bani a foty zamazane choć padre był zadowolony mowa o ojcu założycielu miłościwie n...panujacemu pozdrawiam szanowną ferajnę i aspirantów oraz zwykłych szarych czytelników .


FX RANCHERO +BURRIS TIMBERLINE 4,5-14x32 AO BP[B SQARE][B C]+ WEIHRAUCH SILENCER

portret użytkownika devil75

FERAJNA !?!?

O widzę ze troszkę zabolało bo nawet nie widzę odzewu na krotki opis w temacie drulov ale ja nie jestem tak doskonały jak chłopcy z ferajny a niektórzy jej członkowie chyba zachowują się jak małe dzieci i widocznie nie lubią jak ktoś się upomina o artykuł lub o towar za który zapłacił zresztą podkreślam jak za woła i łaskawie po dwóch tygodniach po kontakcie telefonicznym zostaje wysłany jeszcze z wielkimi pretensjami ze śmiałem zwrócić uwagę o to za co zapłaciłem ten opis dedykuje tylko 1 osobie a ona już wie o co chodzi chyba?? myszko


FX RANCHERO +BURRIS TIMBERLINE 4,5-14x32 AO BP[B SQARE][B C]+ WEIHRAUCH SILENCER

portret użytkownika Miki

Dziś i owszem - mógłbym zrobić od ręki

bo mam już własną tokarkę. Wtedy musiałem czekać na tokarza. Produkcja jednostkowa tak niestety trwa i kosztuje. Na cykl wydawniczy w portalu nie mam żadnego wpływu - ścigaj Miłka.No i nie przesadzaj - nikt tu nie siedzi 24 na dobę i nie czeka na twój wpis :)U mnie nie piekarnia - ale każdy swoje dostaje w rozsądnym czasie. Poza wiatrówkami mam mnóstwo innych zajęć.A ogólnie - dzięki takim jak ty Hogan czy Senio od dawna nie przyjmują żadnych nietypowych robót, a deep13 całkiem przestał robić wiatrówki. Ciebie guzik obchodzi, że musiałem zamówić dziesięć takich końcówek, i pozostałe 9 leży sobie grzecznie na półce i czeka na kolejnych chętnych. A ja wydałem ciut więcej niż twojego woła.


Serwis, tuning wiatrówek CO2

portret użytkownika devil75

BZDURA

Odnośnie pierwszej części wypowiedzi w postach z 2009 r spotkałem się z opisami ze gość pod pseudo miki z msc.błonie struga rożne cudeńka na poczekaniu a jeden koleś nawet chwalił się ze kosztowało go to 4 paka zupy chmielowej-ale to mógł być splot wielu zbiegów okoliczności i to na pewno nie chodziło o red.technicznego airguns.pl

teraz druga cześć cytuje

Airguns.pl

ul. Leśna 21A/20

05-110 Jabłonna k./Warszawy

fax: (22) 76-76-138

e-mail: airguns (at) airguns.plRedaktor Naczelny: Miłosław MajstrukRedaktor Techniczny: Maciej "Miki" Bajkowski itd.skoro techniczny nic nie może to o boże

trzecia cześć jest prosta sr...m na tego posta i opis drulova i zamiast woła niech będzie krowa


FX RANCHERO +BURRIS TIMBERLINE 4,5-14x32 AO BP[B SQARE][B C]+ WEIHRAUCH SILENCER

portret użytkownika mmajstruk

Za diabła nie rozumiem

Nie mam pojęcia, o co ci chodzi - poza tym, że ci się Aspiranci nie podobają. Ale w sumie słusznie, wcale nie musisz być w tej grupie użytkowników...

Co do reszty, o ile dobrze zrozumiałem, to:

- jak masz prywatny problem z Mikim, to go sobei prywatnymi kanałami załatwiaj. A jeśli to wiatrówkowy, to na forum.

- portal jest tworzony i prowadzony w czasie wolnym. A ten jest, albo i nie - i niektóre rzeczy są wcześniej, inne nie. Z całym szacunkiem, ale nie należysz do osób, które mogą czegokolwiek żądać.Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

portret użytkownika Miki

Mój drogi

Cechuje cię coś, co się nazywa "postawa roszczeniowa" oraz zupełny brak samokrytycyzmu. Zwróciłeś się do mnie o wykonanie specyficznej przejściówki. Usłyszałeś, że to potrwa i będzie kosztować, jak każda robota jednostkowa - i zaakceptowałeś warunki. Zadzwoniłeś z pretensjami, i zostałeś odpowiednio potraktowany za używane słownictwo. Akurat na terminowość wykonywania usług przez mojego tokarza mam taki wpływ, jak na pogodę, czyli żaden. Dlatego zresztą nabyłem, a raczej składam własną tokarkę - raptem od miesiąca, na wiosnę się nawet na to muchy nie goniły, więc ani ci nie mogłem obiecać, ani zrobić tego drobiazgu od ręki.Jest sporo osób, którym zrobię coś za dziękuję, czy za piwo, ty właśnie dołączyłeś do grupy "tych klientów nie obsługujemy".Co do inkryminowanego artykułu - ani nie dotarł na moją pocztę, ani ja nie mam żadnego wpływu na proces publikacji. Miłek ma moje artykuły do opublikowania jeszcze z wiosny, i jakoś mu nie ubliżam, że trzyma je w szufladzie. Właścicielem i redaktorem naczelnym jest tu Miłek, ja jestem od tego, żeby to jakoś chodziło. Twój mechanik decyduje za ciebie, gdzie i kiedy masz jechać samochodem, który remontuje?


Serwis, tuning wiatrówek CO2

Zasady

Witam wszystkich forumowiczówJestem tu zarejestrowany już jakiś czas z racji zainteresowania strzelaniem. Teraz mam trochę więcej czasu, więc siedzę tu częściej i czytając faq postanowiłem napisać. Na razie jestem na etapie koncepcji sprzętu, czyli cena, jakość oraz rodzaj (sprężyna, ram, pcp, co2). Zastanawiam się też czy kupić coś tańszego i się pobawić w poprawianie, co byłoby mi po drodze bo lubię majsterkować. Tyle tytułem wstępu :).

Uważam, że "coś za coś" jest jak najbardziej w porządku. Faktycznie są ludzie, którzy chcą tylko brać, chociaż mogliby dać coś od siebie, bo mają taką możliwość. Osobiście należę do paru forów i wiem jak to wygląda. Podoba mi się też (takie na razie mam odczucia), że się tu nikogo się zlewa na zasadzie "wiem trochę więcej od ciebie, to dla mnie jesteś nikim i najlepiej spadaj". Ci, którzy wiedzą więcej, też gdzieś musieli zdobyć wiedzę. Jeśli forum będzie nadal zmierzało w tym kierunku, to będę tutaj zaglądał i może też się udzielał, jeśli będę miał coś ciekawego do przekazania.Pozdrawiam

Paweł


Dostęp do ferajny

OK!

Nie mam czasu pisac, choć tematów przynajmniej kilka by sie znalazło, tak jak zorganizowane przez nas tzn. Kielecko-Radomska Grupe Strzelecką zawody Pucharu PFTA, czy tez jak znaleźć sponsorów dla naszego hobby, lub też opisać w testach jakis sprzęt, jednak ... Jak wyżej. W związku z tym Szanowny Ojcze Założycielu, że chcę czytać artykuły przeznaczone dla ferajny podaj numer konta na które mozna przelac kwote i jej wysokość abyś mógł mnie dopuścic do skarbnicy wiedzy wszelakiej.

Robert (ten niepokorny)


portret użytkownika mmajstruk

Zapłacić za Ferajnę?

Hmm... tak jakoś się napisało pół-żartem i wiesz... nie bardzo wiadomo jak, ile, gdzie i za co. ;)

Bo o ile rozpatrywaliśmy taką opcję tworząc nowy Airguns.pl, to jakoś temat został odesłany na wieczne "później"...Więc właściwie to nie można zapłacić, bo nie zrobiliśmy takiej opcji.

I naprawdę musimy teraz nad nią myśleć? ;)


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

portret użytkownika misior

Zapłacić za ferajnę - ble

ale chyba tak zapłacić za wszystko to kartą maste.....

ale z drugiej strony takie rzeczy to tylko w er..

;)


Dobrzy ludzie są zawsze przekonani, że mają rację. - Barbara Graham (stracona w San Quentin 3 września 1955)

No to D..a

No dobra, kasy nie chcecie, no to co mam prosic o dostep na kolanach ;-))) Naprawde nie mam czasu teraz pisac, chociażbym chciał i nie wiem, czy talenta też posiadam. Innymi słowy d..a.


portret użytkownika mmajstruk

To wcale nie wymaga dużego wysiłku.

Przecież nie musi być od razu artykuł...

Widzisz, komentarz tu i tam, napisać parę uwag w Encyklopedii do wiatrówek które się zna, trochę gwiazdek tam powsadzać...

Każde zaangażowanie będzie przykładnie ukarane. Nie trzeba wcale błagać na kolanach ani nas przekupywać... ;)Ojciec Założyciel


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

portret użytkownika misior

Nowy pomysł - galeria, zdjęcia.

Może dla osób, które mało piszą lub nie lubią pisać zrobić galerię ze zdjęciami.

Można by nawet raz na miesiąc wybrać zdjęcie miesiąca.

W biesie też było zawsze zdjęcie na końcu...

;)


Dobrzy ludzie są zawsze przekonani, że mają rację. - Barbara Graham (stracona w San Quentin 3 września 1955)

portret użytkownika mmajstruk

Pomysł cenny!Już nad tym pracujemy... ;)Ojciec Założyciel


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

portret użytkownika zelazko

Sponsoring?

Brzmi może strasznie (ostatnia sprawa z Palikotem ;-) ). A tak na serio - nie mam wiatrówki,a chciałbym mieć (dlatego tu często zaglądam :-) ), więc nie mam wiedzy by się nią dzielić i aktywnie uczestniczyć w dyskusjach (na razie - wynegocjowałem z skarbnikiem-czytaj żona- finanse na zakup urodzinowy ;-)). Z drugiej strony chciałbym skorzystać z materiałów przeznaczonych tylko dla Ferajny. Może by umożliwić dostęp do tego działu za opłatę przeznaczoną na pokrycie opłat większego transferu? Może to nie jest za bardzo etyczne, ale brutalne prawa kapitalizmu podsuwają mi takie rozwiązanie – sam bym z niego z chęcią skorzystał.

Pozdrawiam

zelazkoPS Może jakaś ankieta na ten temat ?


HW30S

Powitanie

Witam!

Jestem świeżoopierzonym użytkownikiem forum . Trafiłem tu przeszukując zasoby internetowe w poszukiwaniu "kruszynki" czyli HW 30s. Jazność i klarowność informacji o sprzęcie i nowinkach strzeleckich bardzo mnie wciągnęła. Jako "świeżynka" w temacie znalazłem w końcu kompendium wiedzy i wytłumaczenie fachowych pojęć,które były dla mnie dotąd zagadka w opisach broni i zasad postępowania. mam nadzieję, że i ja wkrótce przekażę Ferajnie coś pożytecznego. Pozdrawiam, Marek


pytanko

paszeko07

Do niedawna miałem chinkę QB 23.

Zrobiłem parę zdjęć, przy okazji czyszczenia i smarowania, przed pozbyciem się tego ustrojstwa. Chętnie dorzucę parę słów komentarza, może komuś to się przyda - ku przestrodze. Jeżeli tak, to proszę o info, jak to zrobić.

Założyć nowy temat? Fotki na forum nauczył mnie umieszczać syn, więc chyba sobie poradzę. Od czegoś trzeba zacząć. Jak wpisuję QB 23 w "szukaj" , zero wyników na Airguns.pl forum. W encyklopedii, co-nieco.

Pozdrawiam, paszeko07.


paszeko07

portret użytkownika eclip2

To może....

...napisz artykuł (teścik czy recenzja swojego QB) na "Letnio-wakacyjny Konkurs..."

Tutaj info:

http://www.airguns.pl/forum/viewtopic.php?t=2058

Pozdrawiam!

 


...+BT3-9x40DOA600
Hatsan55(II)
Łucznik wz.70 1975

portret użytkownika maario

Do widzenia.

Myślałem że fora internetowe są po to żeby się czegoś nowego dowiedzieć.Ja zaczynam swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym i w tej dziedzinie jestem kompletnym laikiem więc w jaki sposób mam na początku brać bierny udział w życiu forum skoro nie znam się na temacie,co mam pisać???

Czyli pozostaje mi tylko wspomaganie MATERIALNE Aieguns.pl żeby dostać się do FERAJNY.

Tak to odebrałem.

Jest dużo innych ciekawych for,tak że do widzenia.

Pozdrawiam.


AA S 400+DOT 4-16x42+exact 4.52

portret użytkownika norman_69

Pytać(czynny udział) i

Pytać(czynny udział) i czytać(bierny)-każdy kiedyś zaczynał.


Norman_69-,,Airguns nightmare''
HW 50 S + DOC 3-9X40
Hatsan 55,,Ultra'' QT +PP 3-9x40 AO ,,Cekaus made''
Bajkał iż 53m lufa HW

Potrzebujecie celów,stojaków do wiatrówek i wyrobów ze stali-piszcie śmiało

portret użytkownika mmajstruk

Żegnam

Forum jest po to, by sobie dyskutować. Na forum masz dostęp swobodny, więc w czym problem? Że nie możesz sobie artykułu jednego czy drugiego przeczytać? Trudno. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Nas - by ci cokolwiek dawać. Ciebie - byś tutaj siedział. Skoro zaś masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego, żegnam cię bez żalu.Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

portret użytkownika norman_69

Jest dużo innych ciekawych

Jest dużo innych ciekawych for,tak że do widzenia.

O tak,są nawet fora dla,,wiatrówkowych zboczeńców''-tam na pewno Cię przyjmą z otwartymi ramionami,ale czego tam się dowiesz,to pominę,gorzej iż możesz również zostać jednym z nich...

fajny masz sprzęcik-rób co chcesz.


Norman_69-,,Airguns nightmare''
HW 50 S + DOC 3-9X40
Hatsan 55,,Ultra'' QT +PP 3-9x40 AO ,,Cekaus made''
Bajkał iż 53m lufa HW

Potrzebujecie celów,stojaków do wiatrówek i wyrobów ze stali-piszcie śmiało