Chińska wiatrówka pod markowym przybraniem


Ponad rok temu niemiecki koncern Umarex kupił szwajcarskiego producenta broni wyczynowej, firmę Hammerli. Szybko okazało się że marketing jest ważniejszy od dobrej marki - na rynek europejski trafić miały chińskie wiatrówki, zaś na amerykański karabinki Norica, opatrzone znanym napisem Hammerli.


Wiatrówki to nasze hobby, nowa wiatrówka Hammerli Hunter Force 900 Combo
Hammerli Hunter Force 900 Combo


Trochę przyszło czekać, jednak w końcu i do nas trafił do sprzedaży model Hammerli Hunter Force 900 Combo.
Zgodnie z logiką marketingu (nie tylko Umarexa), im dłuższa nazwa, tym większy złom się pod nią kryje. Tym razem się nie zawiedziemy. Hammerli "coś tam ble ble ble" to nic innego tylko... wiatrówka Industry Brand QB36. Cieszyć się należy, że wybrano coś lepszego z oferty tej firmy, a nie nieśmiertelne B2, jednak niesmak pozostaje. A wystarczyło chociaż pójść drogą Loguna i markować znane i sprawdzone wiatrówki. Albo poszukać nieznanych "perełek" pneumatycznych trafiających się czasem w całkiem "egzotycznych" firmach, i promować je pod swoją marką.

Co ciekawe, firma Umarex pod tą samą nazwą oferuje... trzy modele. B40 (inaczej BMK-40), naszego bohatera QB36, jak i QB23. W katalogu różnią się podawaną energią wylotową i to jeszcze odwrotnie wpisaną (BMK-40 ma niby mieć 7.5J, QB36 - 10J, a QB23 - 14J).

Hammerli Hunter Force 900 Combo jest starą, nieśmiertelną wiatrówkę dolnego naciągu. Jak prawdziwie podaje Umarex, ma 10J energii wylotowej. W komplecie znajduje się celownik... a jakże, Hammerli! 6x42. Produkcji chińskiej, a jakże.


Wiatrówki to nasze hobby, nowa wiatrówka Hammerli Hunter Force 900 Combo
Osada i szczerbinka


Wiatrówki to nasze hobby, nowa wiatrówka Hammerli Hunter Force 900 Combo
Chwyt i spust


Wiatrówki to nasze hobby, nowa wiatrówka Hammerli Hunter Force 900 Combo
Kolba


Dane techniczne:
- kaliber: 4.5 mm
- długość: 1140 mm
- waga: 3.7 kg
- osada: bukowa

Cena u polskiego dystrybutora, w firmie Kolter (bron.pl), to 599 zł.


bo większość tych

bo większość tych pięknych sprzętów to zasługa fabryki grafik + Photoshop. A jak kurier przynosi to po rozpakowaniu filtry graficzne już nie działają :-)


portret użytkownika mmajstruk

Ta jeszcze jest ładna

Bądźmy sprawiedliwi. To jest "wyższa półka chińska" (czyli coś półkę poniżej Hatsana), i w rzeczywistości wygląda całkiem, całkiem. Co ciekawe naprawdę osada ma taki czerwony odcień.Miłek MajstrukStaraj sie jak potrafisz i pamietaj, ze kazdy twoj dobry uczynek wczesniej czy pozniej zostanie przykladnie ukarany!


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

Osada

Ta całkiem ładna osada doczepiona jest z pewnością od wiatrówki Norica Marvic Gold, ale kolba od wersji 7,5 J tego karabinka prezentuje się naprawdę ciekawie..


portret użytkownika mmajstruk

Uroki kopii...

...są takie że to tylko kopie.Ale co ciekawe w USA Hammerli to... Norica i Mendoza:

http://www.pyramydair.com/cgi-bin/show.pl?cmd_rifles=show_guns_manufacturer&Manufacturer=HammerliMiłek MajstrukStaraj sie jak potrafisz i pamietaj, ze kazdy twoj dobry uczynek wczesniej czy pozniej zostanie przykladnie ukarany!


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

HAMMERLI ???

elektron

Tak się składa,że zakupiłem taką wiatrówkę combo 900 .!!!!!!!!

Nie mam zamiaru bronić tego wyrobu , chciałbym tylko przypomnieć o dzisiejszej rzeczywistości. Jest ona taka ,że chińszczyznę mamy wszędzie !!!!. Większość firm zachodnich przenosi produkcję do tanich państw. Znam kilka bardzo renomowanych , które 99% swojej produkcji robią w chinach np. najlepsza firma produkująca kołowrotki wędkarskie ,,shimano" . jaki komputer dzisiaj jest bez chińskiej części ??? . nie o to jednak chodzi . Wściekłem się na sklep , na nieprawdziwość danych które się podaje ,za niekaralność takiego procederu . Ta wiatrówka ma trzy różne podawane energie , producentów , i nie wiadomo co się ma i jak do tego podchodzić .

Jeśli chodzi o sam wyrób czytając to wszystko i patrząc na wyniki powinienem być zadowolony !!!??????


HW 97k DOT 4-16X42 MD

portret użytkownika mmajstruk

Jak Chińczycy zrobią dobrze wiatrówkę to ogłosimy

Niestety, argument że "Chińczycy są wszędzie" jakoś mnie nie przekonuje.

Za cenę tego chińskiego Hammerliego mogłeś spokojnie kupić coś czeskiego, tureckiego czy rosyjskiego.A zapewniam cię, jak Chińczycy zrobią dobrą wiatrówkę wartą swoich pieniędzy - niewątpliwie będziemy krzyczeć głośno i obwieszczać ten cud światu.Ojciec Założyciel


Ojciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...

HAMMERLI ???

elektron

Ja absolutnie nie twierdzę ,że ta wiatrówka jest dobrym wyrobem . Wręcz przeciwnie , nie raz się przekonałem co to znaczy !!!!!! Czuję się oszukany, przez sklep sprzedający ten wyrób, jestem zły ,że dałem się nabrać . Zaczynam swoją przygodę z wiatrówką i na dzień dobry taka wpadka .

Nasuwa mi się smutny wniosek - albo jesteś znawcą danego tematu ,albo nigdy nie wierz sprzedawcy i daj sobie spokój z kupowaniem.

Wciągnął mnie ten sport , chciałbym to kontynuować dalej, ale muszę ochłonąć

Pozdrawiam


HW 97k DOT 4-16X42 MD

portret użytkownika mmajstruk

Nie trzeba się zniechęcać

Nie trzeba być znawcą - wystarczy zapytać się tych co trochę dłużej w tym siedzą.

Nie należy wierzyć sprzedawcy, choć warto pamiętać że są (wyjątkowo, ale jednak) tacy, którzy znają się na rzeczy i doradzą ci dobrze.

Nie zniechęcaj się, tylko strzelaj. A w międzyczasie - czytaj, douczaj się, podglądaj u innych.

Jak przyjdzie czas, wymienisz na lepszą. Tylko wtedy przed zakupem - zapytaj się u nas, doradzimy.


Ojciec ZałożycielOjciec Donosiciel
Nosił wilk razy kilka, donieśli na Miłka...